اصول گنج یابی در جنگل ها چیست

گنج های پنهان در جنگل ها … بسیاری از دوستان ناحیه شمالی کشور با مواردی مهم در جنگل ها برخورد می کنند. گنج یابی در جنگل ها از نظر اصول پنهان کردن دفینه نیاز به قوانین خاصی دارد مثل وجود درختی خاص در آن ناحیه، یا چشمه ای نامدار و یا کوه معروف در منطقه که حتی خرافاتی هم درباره اش روایت شده، این موارد بطور کلی مهم هستند

گنج های پنهان در جنگل ها

دقت داشته باشید چون در شمال کشور رطوبت بالا است و خزه رشد زیادی دارد، میتواند اثار را پوشش دهد و رشد درختان فرسایش سطح زمین به دلیل ریزش برگ و افزایش خاک با پوسیده شدن برگها همه یک مشکل اساسی هستند.

دقت کنید در گذشته برای رفت و آمد در جنگل نیاز به نشانه هایی برای گم نکردن مسیر بوده ، پس گاهی آثاری که شما پیدا میکنید احتمالا در گذشته جهت مسیر یابی، و اشاره به قلعه در چند کیلومتر جلوتر باشد پس همه موارد را به اثار مرتبط ندانید

دفینه یابی در جنگل ها

 

نکات مهم برای گنج یابی در جنگل ها

در نقطه های جنگلی که آب نیست مالی وجود ندارد. پس باید چشمه باشد همچنین وقتی در محیط قرار میگیرید حس اینکه اینجا تمدنی درگذشته بود را احساس کنید، کوه ها و قسمت هایی که خاک ترد و رانشی دارند مالی ندارند.

جاهایی که درختان فشرده و در هم دارند مالی ندارند چون درهمی زیاد باعث نرسیدن افتاب و کوری دید و رطوبت بالا می شود و دلیلی ندارد کسی مالی را آنجا دفن کنند. سنگهای مربع و دارای اشکال هندسی ولی بسیار بزرگ و طبیعی اهمیت بالایی در نقاط جنگلی دارند.

اصول گنج یابی در جنگل ها

توجه داشته باشید پلمپ و غار مسدود به دلیل رطوبت در ناحیه شمالی بسیار کم هستند و بیشتر در کنار رودخانه ها در انتهای دره کنار رودخانه و یا در بالاترین نقطه کوه وجود دارن که دارای ارزش هستند. کوه ها و تپه هایی که نزدیک به دریا هستند بادی که از ساحل میاد دارای نمک هست و در طول سالها وزش باد و نمک باعث شکل دادن به سنگهای جنگلهای نزدیک به دریا میشود که زیاد دیده شده. این نکات را در نظر داشته باشید.

پیج تفسیر نماد را در اینستاگرام دنبال کنید

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0