گنج یابی در غارهای طبیعی

یکی از مکان هایی که کاوشگران نباید از آن غافل باشند دفینه های موجود در غارهای طبیعی می باشد. همه ما میدانیم که در زمان های گذشته یکی از سکونتگاه های انسان، غار ها بودند. غارهای طبیعی به غارهایی گفته می شود که انسان در شکل گیری این غارها دخالتی نداشته. باستانیان در بعضی موارد اموال خود را درون غارهای طبیعی پنهان می کردند. غارهای طبیعی که دارای دفینه هستند دارای نکاتی هستند که نشان دهنده اهمیت آنان هستند. در زیر بررسی می کنیم گنج یابی در غارهای طبیعی چه مواردی را دارد:

گنج یابی در غارهای طبیعی

نکات مهم گنج یابی در غارهای طبیعی

  • حتما دقت کنید غارهای طبیعی که دارای گنج هستند، بدون نماد نیستند و این نماد در چپ و راست ورودی و حتی روبروی درب غار نمادی دارند.
  • وقتی وارد غاری شدید اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا خاکی از بیرون به داخل غار منتقل شده یا خیر؟ اگر در کف غار خاک دستی ریخته شده باشدبدون شک کف راهرو به نقطه ای مهم راه دارد.
  • در غارهایی که که کلا از سنگ تشکیل شده اند و خاکی از بیرون به داخل منتقل نشده باشد؛ مورد مهم برای پنهان کردن اموال دیواره های غار می باشد
  • غارهای طبیعی که نمادی برای آنها وجود ندارد، در صورتی مهم و حائز اهمیت هستند که اگر روی کوهی نامدار و خاصی قرار گرفته باشند و یا بصورت صخره ای به شکل و خاص درآمده باشند، در غیر اینصورت مالی درون آنها وجود ندارد.

پس به موارد بالا در مورد گنج درون غارهای طبیعی دقت کنید که هر مکانی دارای مالی نیست. موفق باشید….

پیج اینستاگرامی تفسیر نماد حاصل تجربیات اساتید مجرب باستان شناسی و دفینه یابی. برای ارتقاع علوم مربوط به حرفه گنجیابی از کتاب های موجود در بخش محصولات دانلود کنید. همچنین میتوانید با عضویت در کلاس های کانال تلگرامی ما مطالب و تجربیات اساتید محترم را در این زمینه بصورت کامل و صفر تا صد بیاموزید.

دفینه یابی در غارهای طبیعی

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0