تفسیر نشان ضربدر در گنج یابی

در بیشتر حالات تفسیر نشان ضربدر هدف آخر نیست ولی نشان از وجود هدفی در نهایت 10 قدمی نماد داره به طور مثال در تصویر ضربدری را با خطوط بلند می بینید که ساقهای ضربدر کل فضای سنگ را در اختیار گرفته اند و در این حالت یعنی هدف در اطراف و در مسیر ساق متفاوت است.

سنگ زیر کار بسیار مهم است مثلا اگر سنگی تراش خورده به حالت مربع باشد و ضربدر روی چنین سنگی کار شده باشه نشان از وجود هدف درست در زیر خود نماد است و اون تراش خوردن سنگ به شکل مربع یعنی همان هدف و اتاقک جایگاه که با ضربدر کار تایید شده است.

تفسیر نشان ضربدر در حالات مختلف

وقتی ضربدر طوری ایجاد شده باشه که ساقها از چهار جهت به انتهای سنگ نرسیده باشد در آن حالت نقطه دقیقا در نهایت 2-3 متری نماد است. یعنی ساقهای ضربدر کوتاه و عمیق و جوری نباشد که تا انتهای لبه سنگ زیرکار کشیده شده باشند. و ادامه دار بودن ساقها و بلند بودن ساقها تا لبه سنگ یعنی همچنان به پیش رفتن و بررسی در اطراف رو داشتن است.

مورد بعد نماد ضربدر در فضای غار و تونل و دالان های دستکند که در 90% زمان ضدربدر بر روی پلمپ کار میشده

همیشه نمادهایی که جهت میدهند در داخل محیط بسته چندان جابجایی را به کاوشگر نمیدهند و خودشون نطقه بررسی کار هستند.

نمونه تفسیر نشان ضربدر

اگر نماد جوغن و نشان ضربدر در یکجا با هم باشند تفسیری جداگونه ای خواهند داشت.
با توجه به تصویر پایین این نماد با ظاهر ساده ولی بسیار پیام مهم و جایگاهی مهم خبر می دهد

جوغن در کنار ضربدر یعنی دفینه

جهت را ضربدر مشخص می کنه و جوغان یعنی هدف، این جایگاه می تواند هم از فضای به شکل قبر باشه البته بدون جسد و هم سنگی مربعی و تراش خورده که هدف از کنار سنگ راه باز می کند.

خارج از جهت بالا ضربدر جهت میده جوغن هم مقداری لبه کشیده به بالارو داره پس 100% هدف در جهت بالای تصویر مایل به چپ است و به نماد بسیار نزدیک می باشد طوری که نهایتا 6 گام تا نماد فاصله دارد.

جوغن در کنار ضربدر


 

کتاب بانک جوغن

کتاب بانک جوغن

بانک جوغن کتابی است که تا کنون به بیش از 700 نوع جوغن های مختلف ارسالی از کاربران را تفسیر کرده و در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد. این کتاب با نمونه های خود دارای 400 صفحه رنگی از انواع جوغن های موجود در ایران جمع آوری و رمزگشایی شده حجم این کتاب کاهش  یافته و کل این کتاب در اندازه 30 مگابایت می باشد. برای دانلود کتاب دفینه یابی کلیک کنید

 

 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0