تفسیر نماد طاووس در دفینه یابی

شاید برای شما هم جای سوال باشد تفسیر نماد طاووس در دفینه یابی چیست؟ در برخی کتاب های دفینه یابی بدین گونه تعبیر شده که : در دم طاووس، هر کدام از چشم مانند هایی که در باز بودن آن مشاهده می شوند در باستان شناسی هرکدام از آنها نشانه یک مزار می باشد. نپوسیدن و جاودانگی را نماد می کند. همواره تجسم زندگی را می کند. عموما یک نماد مسیحیت می باشد. به تنهایی ممکن است در یک مزار، یا ورودی یک گورستان وجود داشته باشد.

نظریه ای دیگر درباره تفسیر نماد طاووس بر اساس افسانه های یونان باستان

تفسیر نماد طاووس در گنج یابی و دفینه یابی

این افسانه نیز در مورد طاووس وجود دارد. مزار یک پرنسس باکره و مجرد می باشد. جواهرات و جهیزیه دارد. کالا داخل انبار زیر زمینی می باشد.

از طرفی در افسانه یونان، نماد هرا نیز می باشد. چشمان هرا به چشمان روی دم طاووس شباهت داده شده است. در افسانه زئوس، نماد جوانی از سن ۲۵ تا ۳۰ سالگی می باشد.

در کتاب “نحوه دفینه گذاری گذشتگان” به آیین های تدفین در دوران اسلامی از امویه تا عصر قاجار پرداخته است. این کتاب دارای 200 صفحه رنگی همراه با عکس ها و نمونه های کاوش شده تاکنون جمع آوری شده و بسیار موثر و کاربردی برای گنج پژوهان و علاقه مندان به گنج یابی و دفینه یابی و باستان شناسان می باشد.برای دانلود در اینجا کلیک کنید

دانلود کتاب شیوه های دفینه گذاری گذشتگان در ایران

دانلود کتاب شیوه های دفینه گذاری گذشتگان در ایران

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0