ضرب سکه در حکومت یونانی باختر از ابتدا تا سقوط

ضرب سکه های یونانی : سکه و روند ضرب آن، به عنوان یکی از شاخص‌های تمدن به حساب می‌آید که در ادوار تاریخی دچار تغییر و تحول می‌شوند. شدت ضعف و قوت حکومت‌ها در روند آنها تأثیری به­ سزای داشته است؛ بهطوری­که در یک زمان در نهایت زیبایی و کیفیت ظاهر می‌شوند و در زمان دیگر رو به افول می­روند.

بررسی تغییر و تحول روند ضرب سکه هریک از دوره ­های تاریخی، مسائل متعدد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی را دربر می­گیرد، از­این­رو سعی شده است ضمن بررسی روند ضرب سکه در حکومت یونانی و باختر، ابعاد مختلف تغییر و تحول آن بر اساس نظریة ظهور و سقوط تمدن با رویکرد و الگوی نظری ابن خلدون و توین‌بی بررسی شود تا برخی از پیچیدگی‌ها و ابهامات تاریخی موجود در این دوره برطرف گردد.

 

ضرب سکه های یونانی باختر از ابتدا تا سقوط

ضرب سکه های یونانی باختر از ابتدا تا سقوط

در ادامه آشنا شوید با :

کتاب سکه های طبرستان در مورد تمامی سکه های دوران امرای عباسی و انواع سکه های اسلامی عکسها و سرگذشت های آنان پرداخته است. این کتاب بسیار مفید برای علاقه مندان به شناختن سکه های اسلامی و باستانی و مناسب برای دانشجویان باستان شناسی و علاقه مندان به عتیقه جات می باشد. در زیر مباحثی در مورد امرای تبرستانی و سکه های این ادوار ارائه شده است

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0