تفسیر کامل سنگ دوربین چیست و چه باری دارد؟

توضیحاتی در مورد سنگ دوربین را خدمت دوستان ارائه میدیم امیدوارم مفید باشه. توجه داشته باشید که هر جایی که در این علامت مشاهده می کنید حتما محل هدف و دفینه نیست و باید نکات مهمی از جمله انحرافی ها را رعایت کنید. در این مطلب می آموزید تفسیر نماد سنگ دوربین چیست و چه باری دارد؟ پس ادامه را با دقت مطالعه کنید:

مثلا به تصویر زیر دقت کنید؛ سنگی که مشاهده می کنید خودش دارای تراش می باشد و نماد محسوب میشود که باید رمزگشایی شود . پس اصلا تصور نکنید که نقطه آخر و محل کاوشه!

تفسیر کامل سنگ دوربین در گنج یابی

  • دقت کنید دو طرف سنگی که دیده میشه دارای تراش میباشد یعنی بصورت نوک تیر که مثل فلش عمل کرده،و سمت دیگر بصورت مثلثی تراش خورده نمایان هست.
  • این تراشه ها بر روی سنگ یعنی یکی جهت صحیح ودیگری انحرافی هست؛ خود این سنگ هم انحرافی محسوب میشه که زیرش هم سنگچین اومده برای گمراه کردن بکار رفته

در این مبحث انحرافی ها را دست کم نگیرید، آثار یا علائمی بصورت زیبا و واضح دیده می شوند شک نکنید هدف جوری طبیعی جلوه داده شده که هزاران سال دست نخورده باقی بماند.

نکته: معماران باستان علائم دیگری یا مولفه دیگر محیطی مثل چشمه یا… را در اطراف نماد دوربین قرار میدادند.


چطور سنگ دوربین را تشخیص دهیم؟

  • این را در نظر داشته باشید که هر سنگ سوراخی دوربین محسوب نمی شود و احتمال اینکه طبیعی بوده و یا فرسایش باعث شکل گیری شده باشد، وجود دارد
  • زمانی تایید میشه که سنگی دوربین هست که از سطح زمین کمی ارتفاع داشته باشه اگر در دشت وسیع هست باید مشرف بر کل دشت باشه
  • این نماد باید فضای دید رو تا حداقل 100 متر داشته باشه
  • حالت قیف رو سوراخ باید داشته باشه یکطرف کوچکتر از اون جهت سوراخ باشه تا جهت دیدرو بشه فهمید که کدوم جهت سنگ باید ایستاد و نگاه کرد بیشتر این نماد اشاره به قبر داره که نگاه دوربین به تعدادی سنگچین میخوره یا تل کوچک برجسته که نهایت سه متر ارتفاع داشته باشه
  • جنس سنگهای دوربین باید دارای استقامت و ماندگاری بالا باشه سوراخ کاملا سیقلی و دربالاترین نقطه سنگ ایجاد میشده البته بستگی داره به چی و کجا اشاره میخواد بکنه خارج از این موار دوربین نیست و طبیعی و یا فرسایشند.

تشخیص سنگ دوربین در دفینه یابی


در مجموعه کتاب های گنج یابی و دفینه یابی به مباحث کلی نشانه گذاری های باستانی پرداخته شده. دوستداران و علاقه مندان به باستان شناسی و گنجیابی می توانند با دریافت مجموعه 120 کتاب گنج یابی و دفینه یابی جمع آوری شده توسط سایت کتاب نایاب به این مجموعه ارزشمند دست یابند و علم خود را در زمینه شناخت آثار به صورت چشمگیری افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در اینجا کلیک کنید

دانلود 120 کتاب گنج یابی و دفینه یابی

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0