دانلود کتاب تاریخ و تمدن ایلام

کتاب تاریخ و تمدن ایلام که نخستین تألیف محققان است درباره تاریخ و تمدن ایلام در زبان فارسی است مشتمل بر یک مقدمه و چهار فصل و 147 تصویر رنگی و سیاه و سفید است.

عنوان فصل نخست «تاریخ سیاسی ایلام» است. در این فصل «پادشاهان ایلامی»؛ «پادشاهان ایلامی سیماش»؛ «سلسله نمایندگان بزرگ در ایلام دوران سیکول مخ ها»؛ «دوران ایلام میانی»؛ « دوران ایلام جدید» مورد بحث قرار می گیرد.

فصل دوم به «مذهب ایلام» اختصاص دارد. در این فصل نویسنده با طرح مذهب دوران ایلام قدیم «دوره اسنی ها و سیکول مخ ها» نشان می دهد که مذهب ایلامی نقاط مشترک و در عین حال ویژگی کاملا مشخص و متمایز کننده ای با مذهب بین النهرین داشته است.

عنوان فصل سوم «هنر ایران» است که در این فصل درباره پیکرسازسی، ظروف تزینی، نقوش برجسته،… بحث می شود.

عنوان فصل آخر نیز «غروب تمدن ایلام» است.

دانلود کتاب تاریخ و تمدن ایلام

بخشی از کتاب تاریخ و تمدن ایلام:

در زمینه قوم نگاری ایلامی ها با مشکلاتی روبرو هستیم منطقی ترین فرض آن است که ایلامی ها به پروتو – لُرها تعلق دارند که زبانشان با ورود مادها به زبان ایرانی تبدیل گردید.
دنیل تی پاتس در کتاب باستان شناسی ایلام می نویسد – پروفسور والتر هینتس ایلام شناس فقید آلمانی که برای نخستین بار با تکیه بر کتیبه ها و نگاره های بدست آمده درباره ی مردمان اولیه ی ایلام در یک اظهار نظر از دیگر محققین بی احتیاط تر است و اعلام میدارد که : ایلامی ها « لرهای اولیه » یعنی نیاکان ساکنان لرستان جدید در غرب ایران هستند.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0