دانلود کتاب گنج نامه مازندران نسخه خطی با کروکی

همانطور که میدانید مازندران یکی از شهرهای ایران باستان بوده که دارای تاریخ غنی به علت موقعیت جغرافیایی که داشته مشهور است که توضیحات تکمیلی در زیر این مطلب ذکر شده . از این رو در ادامه کتاب گنج نامه مازندران به همراه کروکی را در قالب نسخه خطی قرار داده ایم که نشانگر چندین نسخه گنج در این منطقه می باشد. این گنج نامه مطعلق به شیخ “اولیاء الله آملی” بوده و اسناد گنج منطقه مازندران را در این مجموعه نهاده است.

گنج نامه مازندران نسخه خطی با کروکی

کتاب گنج نامه مازندران در قالب PDF بوده و دارای 112 صفحه از نسخ و کروکی می باشد.در ادامه چند صفحه نمونه از کتاب گنج نامه “اولیاء الله آملی” را قرار داده ایم می توانید مشاهده کنید و اقدام به خرید کنید.

نسخه گنج های مازندران


تاریخ مازندران

بر اساس پژوهشهای باستان شناسی،کرانه دریای کاسپین از مراکز مهم تمدنی ماقبل تاریخ،تاریخی و اسلامی ایران است و با توجه به کاوشهای علمی به عمل آمده ،غار علی تپه در حدود ۱۲۵۰۰سال قبل و غارهای هوتو و کمربندحدود ۹۵۰۰قبل از میلاد به عنوان قدیمی ترین پناهگاه انسانهای اولیه در منطقه شناسائی شده است.

 مردمان بومی مازندران قبل از ورود آریائیها به این سرزمین به شیوه های چادر نشینی و گله داری زندگی می کردند.دو تیره در میان آنها متمایز بوده اندیکی تپوریها که طایفه ای جنگجو بودند و نام قدیم مازندران «طبرستان»نیز منسوب به این قوم است،دیگری آماردها که در اطراف آمل فعلی سکونت داشتند.

    گیل گیلانشاه نخستین حکمران طبرستان در دوره اسلامی است.بعد از اوپسرش دابویه سلسله آل دابویه را بنیاد نهادو سپس سلسله های پادوسبانی و قارنوندی و در نهایت سلسله باوندی در مازندران تحت فرمان خلفا و یا سلاطین دیگر حکومت کردند

در سال ۲۵۰ هجری قمری علویان در طبرستان به قدرت رسیدند و از دیگر حکومتهای مهم سادات مرعشی را می توان نام برد که در قرن هشتم و نهم ه.ق در این سرزمین فرمان راندند.در زمان شاه عباس اول صفوی حکومتهای محلی از بین رفت و ایران زیر نظر حکومت مرکزی قرار گرفت

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0