دانلود کتاب زبور حضرت داود (کتاب ستایش مزامیر) PDF فارسی

در کتاب مقدس عبری، این کتاب با عنوان ستایش‌ها خوانده می‌شود. عنوان این کتاب در کتاب مقدس یونانی برگرفته از کلمه‌ای به معنای (به صدا درآوردن زه‌ها) است و این نشاندهٔ این است که در بند بند نوشته‌های این کتاب، موسیقی مستتر شده‌است. اما کلمهٔ (مزامیر) در عربی جمع مزمار به معنی سرود و ترانه است. شعری که با موسیقی خوانده می‌شود. کتاب زبور داود یا همان کتاب مزامیر را هفت نویسنده به نگارش درآورده اند. برای دانلود کتاب های دعا سایت طلسم ها را دنبال کنید

دانلود کتاب زبور داود - مزامیر

بخشی از کتاب زبور داود مزامیر

کتاب مزامیر که به زبور داود نیز شهرت دارد، یکی از دلپذیرترین کتب (کتاب مقدس) است. این کتاب مجموعه ای است از شعر و سرود که بزبانی شیوا، روحیات و رویدادهای تاریخی قوم یهود را بیان می کند. بیشتر بخشهای این کتاب در زمان داود پادشاه و کمی بعد از آن نگارش یافته است. (زبور داود) را قوم یهود پس از بازگشت از اسارت بابل، بعنوان کتاب سرود بکار می برد.

هفتاد و دو مزمور را داود نوشته؛ دو مزمور را سلیمان، دوازده مزمور را آساف، ثه مزمور را خاندان قورح و بالاخره یک مزمور را موسی برشته تحریر درآورده. مزامیر روحیات مردم را در هنگام شادی و غم بیان می کند. از این کتاب میفهمیم که در هر روحیه و حالتی که باشیم میتوانیم قلب خود را بسوی خدا بگشاییم و با وی راز و نیاز کنیم. همچنین، در این کتاب با سرودهای زیبای پرستش خدا آشنا میشویم. مطالب این کتاب به خواننده کمک میکند تا نه فقط مشکلات خود را با خداوند در میان بگذارد بلکه او را برای نعمتهایش ستایش کند.

دانلود کتاب زبور داود - کتاب مزامیر

مزبور اول

( ۱ ) خوشا به حال کسی که به مشورت شریران نرود و به راه گناهکاران نایستد و در مجلس است هزاکنندگان ننشیند. ( ۲ ) بلکه رغبت او در شریعت خداوند است و روز و شب در شریعت او تفکر می کند. ( ۳ ) پس مثل درختی نشانده نزد نهرهای آب خواهد بود که میوه خود را در موسمش می دهد و برگش پژمرده نمی گردد و هر آنچه می کند نیک انجام خواهد بود. ( ۴ ) شریران چنین نیستند. بلکه مثل کاه اند که باد آن را پراکنده می کند. ( ۵ ) لهذا شریران در داوری نخواهند ایستاد و نه گناهکاران در جماعت عادلان. ( ۶ ) زیرا خداوند طریق عادلان را می داند. ولی طریق گناهکاران هلاک خواهد شد.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0