دانلود کتاب اطلس جامع گوهرشناسی PDF کامل

گوهرشناسی (به انگلیسی: Gemology یا Gemmology) دانشی است که به جواهرات و سنگ‌های قیمتی طبیعی و مصنوعی می‌پردازد. این دانش در زمرهٔ علوم زمین قرار می‌گیرد و شاخه‌ای از کانی‌شناسی به‌شمار می‌آید. برخی از جواهرسازان به‌طور آکادمیک آموزش گوهرشناسی دیده‌اند و صلاحیت این را دارند که گوهرها را شناسایی و ارزیابی کنند. کتاب اطلس جامع گوهرشناسی PDF کاملترین کتاب در زمینه شناسایی این علم غنی است.

اولین آزمایشگاه گوهر شناسی ارائه‌کنندهٔ تجارت جواهر در سال 1925 در لندن تأسیس شد با نفوذ و تأثیر “مروارید پرورده” ی توسعه یافته جدید و پیشرفت‌هایی در سنتز یاقوت سرخ و یاقوت کبود آغاز به فعالیت نمود. اکنون آزمایشگاه‌های بیشماری در سراسر دنیا وجود دارد که حتی به تجهیزات و تجربیات بسیار زیادی نیاز دارند تا چالش‌های جدیدی نظیر بهسازی گوهرها، سنتتیک‌های جدید و سایر موارد را شناسایی کنند. با کتاب اطلس جامع گوهرشناسی PDF در ادامه بیشتر آشنا شوید.

دانلود کتاب اطلس جامع گوهرشناسی

آزمایشگاه مسافرتی

اغلب دشوار است تا قضاوتی کارشناسانه از آزمایشگاه‌های معمولی به دست آید. تجزیه و تحلیل و برآورد در تجارت گوهر سنگ‌ها معمولاً به موقعیت بستگی دارد. گوهرشناسان ماهر و خریداران گوهر سنگ، لابراتوارهای سیار استفاده می‌کنند، که در حالت سفر تمامی ملزومات ضروری را یک جا دارا می‌باشند. چنین آزمایشکاه‌های مسافرتی تجهیزات سیال خود را دارا می‌باشند، که آن‌ها را مستقل می نماید. آن‌ها همچنین مناسب برای سفر گوهرشناسان می‌باشند.

گوهر سنگ‌ها در واقع بر اساس ساختار کریستالی خود، وزن مخصوص، ضریب شکست، و دیگر خواص نوری، مانند پلئوکروزیم ( پدیدهٔ چند رنگی ) دسته‌بندی می‌شوند. ویژگی فیزیکی سختی، توسط مقیاس غیر خطی سختی موس برای سختی کانی‌ها تعیین می‌شود.

گوهرشناسان این فاکتورها را در حال ارزشیابی و تخمین برش و جلای گوهر سنگ‌ها مطالعه می نمایند. مطالعهٔ میکروسکوپی گوهرشناسی ساختار درونی، برای تعیین این مورد به کار می‌رود که کجا یک گوهر سنتتیک است یا طبیعی. این کار با ظاهر ساختن ناخالصی‌های سیال طبیعی یا تا اندازه‌ای بخش بیرونی کریستال‌هایی که مدرکی از بهسازی حرارتی به منظور افزایش رنگ دارند انجام می‌شود.

منبع: ویکی پدیا

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

 1. رامین :
  ۲۲ دی ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر سوآل داشتم ازحضورتون اینکه من واسه کتابخانه شخصی نیاز به اصل کتاب دارم و قیمتش هر چقدر باشه تقدیم میکنم لطفا راهنمایی بفرمائید با سپاس و احترام

  • admin_book :
   ۲۲ دی ۱۳۹۹

   درود بر شما. لطفا با پشتیبانی تلگرام ارتباط برقرار کنید: آی دی تلگرام: @tasfirnemad

0