تفسیر سنگ تابوت یا تابوت سنگ در گنج یابی و دفینه یابی

سنگ تابوت ها آیا با خود هدیه ای برای کاوشگر دارد؟
در ایران باستان آیین های تدفین فراوانی مورد استفاده قرار میگرفت و سنگ قبر های مختلفی برای یادبود قبور نقش و نگار کاری می شد. یکی از این سنگهای اینچنینی معمولا شکل انسانه پیچیده شده هست و در این سنگ قسمت سر و صورت به یک سمت نگاه میکنه که در سمت نگاه این سنگ بین سه تا پنج متری آن قبر قرار دارد که تا 3 متر باید کار شود.

تابوت سنگی کمیاب هستند و در برخی موارد دیده شده که نشان از وجود مقبره ای مهم تابوت دار و حتی مومیایی در کنار خود می دهد

به محیط و محل قرارگیری سنگ تا بوت یا تابوت سنگ دقت کنید که تپه ای دیده میشود که بر بلندب تپه قرار گرفته باشد. بعضاً در پشت تابوت یک سنگ سه گوش دیده میشود که سنگ سه گوش به بلندترین نقطه محیط خود کاوشگر را هدایت میکند و در کنار خود منتهی به تابوت می باشد و سنگ های تراش خورده و سفید روی تپه و کنار سنگ کاملا نشانگر وجود مقبره درون تپه میباشد….

سنگ تابوت در گنج یابی و دفینه یابی

موارد استفاده تابوت سنگ چیست؟

  • معمولا اینگونه موارد برای مقبره های افراد قدرتمند و بلند مرتبه ایجاد میشده و دلیل وجود مقبره کنار سنگ و بروی تپه این است که از آن کاملا نگهبانی میشده است
  • عمق چنین مقبره ای زیاد بوده و بعد از گذراندن مسیر مقبره،  هوای داخل اتاقک از آلودگی بالایی برخوردار هست و به خودی خود نوعی تله بحساب میاد، لذا حتما این مورد را دقت داشته باشید که احتمال آسیب جدی وجود دارد.
  • این موارد دارای اموال و هدایای بسیار با ارزشی است  پس از تخریب این نوع سنگ ها خودداری کنید چون داخلش تکه ای اموال وجود دارد

منبع: پیج آموزش گنج یابی و دفینه یابی تفسیر نماد در اینستاگرام

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0